Müteşebbis Heyet

İMES OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİ

1963 yılında Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu burada tamamladı. 1980 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1984 yılında Fakültenin Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
1985 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak (73. Dönem) göreve başladı.
Vakfıkebir, Alucra ve Arsin Kaymakam Vekilliklerinde bulundu.
1988 yılında Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayarak yeni kurulan Isparta ili Aksu Kaymakamlığına Kurucu Kaymakam olarak atandı.
Aksu Kaymakamlığı görevini yürütürken 1990-1991 yılları arasında yabancı dil eğitimi ve yönetim yapısı üzerine incelemede bulunmak üzere ABD ‘de bulundu.
1991 yılında yine Kurucu Kaymakam olarak yeni kurulan Rize Hemşin Kaymakamlığına atandı.
Hemşin Kaymakamlığı görevi sırasında yaklaşık bir yıl süre ile Rize Pazar İlçesi Kaymakamlığını vekaleten yürüttü. 1993 yılında Malatya Yeşilyurt Kaymakamlığına atandı,
1995 yılında içişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliğine atandı.
1996 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. Teftiş Kurulunda bulunduğu süre içerisinde Teftiş, inceleme ve araştırma, özel denetim, soruşturma gibi birçok farklı görevi yerine getirdi.
Mülkiye Başmüfettişi kadrosunda iken;
1997 yılında Başbakanlık İnsan Hakları Koordinatör Üst Kurulu Sekreteryasında İçişleri Bakanlığı temsilcisi olarak görev aldı. Bu süre içerisinde İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi noktasında yapılan birçok çalışmaya katkıda bulundu. Bazı Kanun Tasarı Taslakları çalışmalarında görev aldı.
2000 yılında İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevine getirildi. Yaklaşık 1.5 yıl bu görevde bulundu.
2001 yılında Muğla Valiliğine atandı. 4 yıl 3 ay bu görevi yürüttü.
2006 yılında Mersin Valiliğine atandı. 4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü
2010 yılında Samsun Valiliği görevine atandı.4 yıl 4 ay bu görevi yürüttü.
2014 yılında Diyarbakır Valiliği görevine atandı. 2 yıl 7 ay bu görevi yürüttü.
13/06/2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Kocaeli Valiliğine atandı.
Vali Hüseyin AKSOY görev yaptığı İlçe ve İllerdeki çalışmalarından dolayı çok sayıda Takdirname ve Teşekkür belgesi almıştır.
Vali Hüseyin AKSOY resim öğretmeni Hülya AKSOY Hanımefendi ile evli ve 1994 doğumlu Mehmet Erdoğan isimli bir çocuk babasıdır.

Beldeğirmeni Köyü Bozkurt-Kastamonulu olan İrfan Küçükay İstanbul doğumludur. Ortaokulu ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde ( bugünkü Kadıköy Anadolu Lisesi ) tamamlayarak 1976 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Askerliğini Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun silah fabrikasında üretilen G-3 Piyade ve MG-3 makinalı tüfeklerin kalite kontrolünden sorumlu yedek subay olarak yapmış ve  bu görevi esnasında Türk Silahlı Kuvvetleri Ar-ge departmanından Takdir Beratı almıştır. Halen İMES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ve revorver torna tezgahları üreten Mekay Makine Sanayi ve Tic Şti’ nin sahibidir. 1989-2011 yılları arasında İMES San. Sit.Yön. Krl. Bşk. Yard. görevini, 1993-1998 yılları arasında İMKO İstanbul Makine İmalcileri Küçük Sanat Kooperatifi Yön. Krl. Başkanlığı ve 1998 yılından bu tarafa da İMES OSB Yön. Krl. Bşk. Vekili görevini yürütmüş olan Küçükay, Nisan 2017 tarihi itibariyle İmes OSB Yönetim Kurulu Başkanıdır.

1995 yılı Genel Seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Kastamonu Milletvekili adayı olan Küçükay çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. İrfan Küçükay evli ve iki çocuk babasıdır.

1961 Çorum doğumlu olup, ilk – orta ve lise öğrenimini  Çorum da tamamlamıştır.  Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Mesleğe 24 Haziran 1985 yılında Çorum Valiliğinde Tahrirat Kâtibi olarak başladı. 1987-1999 yılları arasında Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevinde bulundu. 2001 Yılında Kocaeli İli Karamürsel İlçesi Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü görevine atandı ve bu görevi 25 Mayıs 2005 tarihine kadar sürdürdü. 2005 Yılında Kocaeli İl Yazı İşleri Müdürlüğü görevine vekâleten, 2008 Yılında ise bu göreve asaleten atanmış olup, halen görevini İl Yazı İşleri Müdürü olarak sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

1969 yılında Ağrı doğumlu olan Ali Toltar; İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi Çevre Mühendisliği Yüksek Lisans programını tamamlayan Toltar, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına sürdürerek, öğrenimine Anadolu İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi öğrencisi olarak  devam etmektedir.

Profesyonel iş yaşamına özel sektördeki teknik müdür ve yöneticilik görevlerinden sonra, Dilovası Belediyesi, Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde  Teknik Koordinatörlük, yöneticilik ve danışmanlık yapmıştır.

Toltar, aktif siyasete 1995 Refah Partisi Gebze İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. 2001 Ak Parti Gebze Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı, 2003 Ak Parti Gebze Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.2002 Genel Seçimlerinde, Ak Parti Kocaeli 22. Dönem Milletvekili Adayı, 2004 Yerel Seçimlerde Dilovası Belediye Başkan Adayı, 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Kocaeli 24. Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu.

Siyasete başladığı ilk günden bu yana ‘Sürekli yaşanabilir bir Dilovası, temiz bir çevre’ hayaliyle yola çıkan Ali Toltar, insanın kimliğine ve kişiliğine katkıda bulunacak bir şehir oluşturma idealiyle belediyecilikte hizmet anlayışını farklı bir boyuta taşımak istemiş, tüm çalışmalarını bu yönde yapmıştır.

Kentsel yenileme, eğitim, bilişim, çevreci ve sosyal belediyecilik gibi birçok alanda ilk ve örnek olacak projelere imza atmak için yola çıkan Toltar, ‘Modern, Çağdaş ve Çevreci bir Dilovası” oluşturma yönünde çalışmalar sürdürmüş, Dilovası’nın sosyal ve coğrafik dokusu üzerine geniş çaplı araştırmalar yapmıştır. Siyasete, tarihe, sanata, teknoloji ve spora ilgi duyuyor. Evli ve 4 çocuk babası olan Toltar, İngilizce biliyor.

1959 yılında Malazgirt/Muş ta doğdu.
İlköğretim ve lise hayatından sonra Matematik öğretmenliğini bitirdi.
1978–1979 öğretim yılında Gebze Lisesi´nde matematik öğretmenliğine başladı.
1983 yılında ise Gebze´nin ilk özel dershanesinde kurucu müdür olarak göreve başladı.
1986 yılında Kadıköy/İstanbul´da özel bir dershanede göreve başladı.
1988 yılında eğitim sektöründe ki görevine devam ederken Gözde Kırtasiye´yi kurarak ticaret hayatına atılmış oldu.
1993 yılında Gör-Tan Otomotiv adı altında Hyundai Bayiliğini açtı.
1994 yılında Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi oldu.
1999 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi.
2001 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi oldu.
2002 yılında Gör-Tan Plazayı hizmete açtı.
2005 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seçildi.
2006 yılında ise halen yürütmekte olduğu Hyundai Bayileri Türkiye İş Geliştirme Konsey Başkanlığına seçildi.
23.02.2009 tarihinde yapılan seçimlerde, Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığı´ na seçildi.
Kalıcı olan işleri başarmayı hedefleyen mizacını, dürüst, ahlaklı ve kişilikli ticaret anlayışıyla bağdaştırıp her dönemde Gebze´ye hizmeti kendine vazife edinen Nail Çiler, evli ve iki çocuk babasıdır.

1969 İsviçre doğumlu olan Kerim Çolakoğlu, Piksan CNC Metal İşletmeleri San. Ve Tic . Ltd Şti Genel Müdür ve Firma Sahibidir.

 

 

 

 

Özgemiş hazırlanmaktadır…

 

 

 

 

 

Trabzon’lu bir ailenin 3.çocuğu olarak dünyaya gelen Enver KAYA,

İlk orta ve Lise eğitimini Zonguldak ta tamamlamıştır.

1976 yılında İstanbul’a gelmiş ve Elektrik Mühendisliği Lisans eğitimini 1980 yılında bitirmiştir.

Yıldız Teknik üniversitesi mezunu olan Enver KAYA ilk iş hayatına İstanbul Karaköy  piyasasında , zamanın sanayinin candamarı sayılan bölgede “otomasyon kontrol ürünleri satış mühendisi” olarak Süperteknik Otomatik Kontrol Elemanları A.Ş de başlamıştır.

Askerliğini 1983 yılında  tamamlayan Enver KAYA  1985 yılında yine Karaköy de  kendi firmasını kurmuştur. SMS Sanayi Malzemeleri Üretim ve Satışı Enver KAYA ve ortakları Koll. Şti   kurucusu olan Enver kaya,  ilk olarak  “TORK markası ile solenoid vana” üretimine girişmiştir. Daha sonra Pnömatik aktüatör, patlaç vana, pistonlu pnömatik vana, elektrik aktüatörü , küresel paslanmaz vanalar, doğalgaz  regülatör, filtre, valf vb yurt dışından gelen ürünlerin yerli muadillerini üretmeye başlamış hem yurt içi hem yurt dışı ihracat faaliyetlerini yaptığı; İMES Sanayi sitesindeki atölyesini 2012 de İMES OSB ye taşımış halen üretimlerine İMES OSB Dilovası fabrikasında devam etmektedir.

Enver KAYA İMES OSB 2017 yılında müteşebbis Heyeti üyesi görevi üstlenmiştir. Evli, üç çocuk babasıdır.

1952 İstanbul doğumludur. 1977 yılında Mermer Makineleri üretimi yapan aile şirketi MERMAK A.Ş kurucularındandır. Halen şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 1986-2013 yılları arası BEYMERSAN Mermerciler kooperatifi Denetim Kurulu üyeliği,  1995-2001 yılları arası İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2013 yılları arası İBOSB İstanbul Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

1997 yılından beri KOCAELİ – GEBZE VI İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurucu Müteşebbis Heyet ve Bölge Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmetlerine devam ettiren TOKKAN , Nisan 2017 tarihi itibarı ile,  İmes OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir

2001-2004 yılları arasında AK Parti Üsküdar ilçe teşkilatı kurucusu ve ilçe başkan yardımcılığı 2004-2009 yılları arasında 5. dönem Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş ,2014 yılı Yerel seçimlerinde 7. Dönem Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeliğine tekrar seçilmiş ve halen bu görevini devam ettirmektedir.
Ahmet Tokkan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kastamonulu olan Cevat Yaman İstanbul doğumludur. Galatasaray Üniversitesi Makine Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Bölümü mezunudur. Sanayici olup, 15 yıl İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Meslek Komitesi Başkanlığı yapan Cevat Yaman, iki dönemdir Pendik Belediyesi ve Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyeliği de yapmıştır. İMES OSB kurucu ve müteşebbis üyesi, Kastamonu Holding kurucu üye ve yöneticiliğini, Akşemseddin Vakfı yöneticiliğini yapmıştır. MÜSİAD ve PESİAD üyesidir. Cevat YAMAN evli olup, 1 çocuk babasıdır.

 

Özgemiş Hazırlanmaktadır…

 

 

 

 

1953 İstanbul doğumludur.  Çengelköy İlkokulu ( 1959-64) Maltepe Ortaokulu(1965-1968).1969 – 1971  Haydarpaşa Sanat Enstitüsü Makina Bölümü, 1972-1976 Yıldız Teknik Üniversitesi Makina bölümü, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü mezunudur.

1987–2001; İmes Sanayi Sitesi’nde Denetim ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Doğruyol, Kocaeli-Gebze İmes OSB kurucu üye ve denetim kurulu üyeliği de yapmıştır. Özel proje , makina tasarımı, suni deri , dar dokuma tekstil sektörüne makina imalatı yapmakta olan Doğruyol,  evli iki çocuk babasıdır.

Özgeçmiş Hazırlanmaktadır.

 

 

 

 

 

1961 İstanbul doğumlu olan Şahin, Gemi Makine İşletme Mühendisidir. Uzun yıllar gemilerde Baş Mühendis olarak görev yapan Ahmet Şahin, Hasan Şahin Makinenin sahibidir. Baba mesleği olarak, İmes Sanayi Sitesi’nde Gemi Makineleri bakım ve onarımı yapmakta olan Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

1955 Rize – Çayeli doğumlu olan Ahmet Sözer, Yıldız Teknik Üniversitesi, Vatan Mühendislik Yüksekokulu Makine Mühendisliği Bölümünden mezundur.
1995–2003yılları arasında,     S.S. İmes  Sanayi  Sitesi  Yapı  Kooperatifi  Yönetim  Kurulu  Üyeliği, 1999–2002 yıllarında,    S.S. İmes  Toplu  İşyeri  Yapı  Kooperatifi Yönetim  Kurulu  Üyeliği, 2007-2015  Oso Ortak Satın Alma Organizasyonu Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2017    T.C. Başbakanlık  Dış  Ticaret  Müsteşarlığı  Orta Anadolu Makine  ve  Aksamları  İhracatçıları  Birliğinde Yönetim  Kurulu  Üyesi ve Denetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

S.S. İmes  Toplu  İşyeri  Yapı  Kooperatifi   kurucu  üyesi, Türkiye  İhracatçılar  Meclisi (TİM) üyesi, OSO Ortak Satın Alma Organizasyonu Ltd. Şti. üyesi, Kastamonu  Holding  kurucu  üyesi ve Sözer  Makine Ltd. Şti.  Hissedarı  ve  yöneticisi olan Ahmet Sözer evli ve iki çocuk babasıdır.